Kategorija: Ponuda seminara

„Nastava orijentisana na dete – Berza ideja za doživljajno učenje“, 25.08.2017.

25. avgust (petak) 2017. g.

Realizatori seminara su: Ostojin Molnar Ildiko, Osnovna škola „J.J. Zmaj“ ,Kanjiža, profesor razredne nastave, Česko Kermeci Erika, Osnovna škola „J.J. Zmaj“ Kanjiža, profesor razredne nastave

Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju Kanjiža, 25. 08. 2017. godine organizuje akreditovani seminar koji je namenjen prosvetnim radnicima, sa ciljem osposobljavanja učitelja-nastavnika za primenu različitih metoda, didaktičkih igara i nastavnih sredstava u nižim razredima osnovne škole.

Ciljna grupa: nastavnik razredne nastave, nastavnik predmetne nastave – osnovna škola, nastavnik u školi za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju, stručni saradnik u školi, saradnik (pedagoški asistent i pomoćni nastavnik)

Ciljevi: Razvijanje prijemčivosti učitelja za kreativost, fleksibilnu organizaciju časa i za korelaciju između nastavnih predmeta.Produbljivanje znanja učitelja o praktičnoj primeni inovativnih metoda. Ideje za realizaciju aktivnog i doživljajnog učenja. Upoznavanje i izrada savremenih nastavnih sredstava i didaktičkih igara.

Teme programa: Doživljajna nastava – aktivno učenje; Savremene nastavne metode; Didaktičke igre i nastavna sredstva u nastavi u nižim razredima osnovne škole; Radioničarski rad i berza ideja.

Uz priloženi formular prijave možete slati na mail adresu: rckanjiza@kanjiza.rs i lično na telefon/fax:  874 733, do 18. avgusta 2017. godine.

Jezik seminara: mađarski