Kategorija: Održani seminari

Seminar: „Nastava orijentisana na dete – berza ideja za doživljajno učenje“, 12-13.01.2017.

(kat. br. 894)

Zbog velikog broja zainteresovanih, seminar je organizovan u dve grupe, dva uzastopna dana. Ni izuzetno nepovoljne vremenske prilike nisu onemogućile održavanje ove obuke, druge po redu u novoj godini u prostorijama RC.

Seminar pod nazivom “Nastava orijentisana na dete – berza ideja za doživljajno učenje“, namenjen  je učiteljima, nastavnicima razredne, nastavnicima predmetne nastave u osnovnoj školi, nastavnicima učenika sa smetnjama u razvoju, stručnim saradnicima u školi, pedagoškim asistentima.

Autori programa, Ildiko Molnar Ostojin i Erika Kermeci Česko, učiteljice – praktičari, koje se već godinama bave razvojnim aktivnostima koje se organizuju za decu nižih razreda osnovne škole.

Ovom prilikom prisutnima su predstavljene metode, nastavna sredstva, didaktičke igre čiji je cilj da se nastavni proces inovira na način koji je u naboljem interesu razvoja dece, primenjujući metode aktivnog učenja i doživljajne pedagogije.