SEMINAR SE OTKAZUJE!

kat. broj: 440, K2, P: 3, 8 bodova, odnosno 1  dan

23. februar ( subota) 2019. g.

Jezik seminara: srpski

Prijave možete slati na mail adresu: rckanjiza@kanjiza.rs i lično na telefon/fax:  874 733, do 18. februara 2019. godine.

Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju Kanjiža, 23. 02. 2019. godine organizuje akreditovani seminar sa ciljem obučavanja predmetnih nastavnika i učitelja za poboljšanje i efikasniju nastavu i učenje kroz višeslojno razumevanje pisanog teksta.

Ciljna grupa: Seminar je namenjen: učiteljima,  nastavnicima opšteobrazovnih i stručnih predmeta u osnovnim i srednjim školama, kao i školskim bibliotekarima.

Ciljevi:
– nudi metodička rešenja  za otklanjanje slabosti  uočenih  na PISA testiranjima,
– osposobljava nastavnike i učitelje za planiranje, odabir i primenu različitih tehnika čitanja i tumačenja književnih i neknjiževnih tekstova,
– razvija nastavničke kompetencije za primenu različitih metoda koje pospešuju učeničku samostalnost u analizi pročitanog i uočavanju uzročno-posledičnih veza u tekstu koje dovode do višeslojnog razumevanja i razvoja čitalačke motivacije i pismenosti učenika,
-pruža podršku nastavnicima u pripremi učenika za uspešno polaganje Završnog i Maturskog ispita.

Teme programa: Aktuelna pitanja u nastavi u vezi sa razumevanjem pročitanog i rezultati PISA testova. Mogućnosti otklanjanja slabosti u radu na različitim vrstama književnih tekstova. Mogućnosti otklanjanja slabosti u radu na različitim vrstama neknjiževnih tekstova. Mogućnosti otklanjanja slabosti u radu na različitim vrstama tekstualnih zadataka. Razumevanje pročitanog na svakom času. Evaluacija programa.

Kategorije: Seminari

Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU Mreza RC i CSU