kat. szám: 1124, K4, P:1, 8 pont/1 nap

2019. március 23. (szombat)

A képzés ára: 2.000,00 dinár/résztvevő

A képzés nyelve: magyar

Jelentkezni a rckanjiza@kanjiza.rs vagy személyesen, a 024/874 733 telefon/fax számon, 2019. március 18-áig lehet.

Szerzők és előadók: Dudás Zita gyógypedagógus - logopédus és Fehér Anikó, gyógypedagógus - oligofrenológus

Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju Kanjiža, 23. 03. 2019. godine organizuje akreditovani seminar sa cilјem edukacija učesnika u prepoznavanju govorno-jezičkih smetnji i pomoć u vaspitno-obrazovnom radu sa decom koja ispolјavaju različite oblike govorno-jezičkih poremećaja.

Cilјna grupa: Osztálytanítók, tantárgytanító tanárok a általános iskolában, óvónők, egészségügyi nővér az óvodában, szakmunkatárs az óvodában és az általános iskolában, pedagógiai asszisztens.

Cilјevi: Upoznavanje učesnika sa tokom usvajanja govora i jezika, kao i sa govorno-jezičkim poremećajima na predškolskom i na školskom uzrastu.  Osposoblјavanje i senzibilizacija učesnika za prepoznavanje dece koja imaju teškoće u domenu razvoja jezika i govora. Davanje konkretnih primera i smernica, ideja i  pomoćna sredstva za razvijanje jezičkih sposobnosti dece u grupi i u razredu.

Témák: A képzés tartalmának bevezetése (a beszédhibák előfordulása). A beszédfejlődés szakaszai. Beszédhibák (tünetek, következmények, korrekciós lehetőségek): megkésett- és akadályozott beszédfejlődés, pöszeség és orrhangzós beszéd, dadogás, hadarás és szelektív mutizmus. A kisgyermekkori nyelvi nehézség kihatása az iskolai teljesítményre. A fejlesztés lehetőségei. Fejlesztő eszközök.