(kat. szám: 1134, K4, P:4, 8 pont/1 nap)

2019. szeptember 28. (szombat)

Jelentkezni a mellékelt adatlapon a rckanjiza@kanjiza.rs címen vagy személyesen a 874 733 telefonszámon, 2019. szeptember 23-ig..

A képzés ára: 2.000,00 dinár/résztvevő

A képzés nyelve: magyar / szerb

Szerzők és előadók: Rakić Olga, pedagógus; Ivković Ivandekić Slađana, pedagógus

Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju u Kanjiži organizuje akreditovani seminar sa cilјem senzibilisanja prosvetnih radnika za značaj komplementarnosti vaspitnih uticaja porodice i škole u razvoju dečje ličnosti.

Cilјna grupa: óvodapedagógusok, általános iskolai osztály- és tantárgypedagógusok, középiskolai tanárok, gimnáziumi tantárgypedagógusok, fejlődési zavarokkal küszködő gyermekek iskoláinak tanárai, általános műveltségi tantárgyak oktatói –szakközépiskola, szaktantárgyak oktatói – szakközépiskola, felnőttoktatók, választott és fakultatív tantárgyak oktatói, óvodában és iskolában dolgozó szakmunkatársak.

Cilјevi:Upoznavanje prosvetnih radnika sa značajem porodičnog vaspitanja i njegovoj refleksiji na vaspitni rad i razvoj dece. Razumevanje uzročno-posledične povezanosti između određenih oblika ponašanja deteta i vaspitne klime u porodici i u odelјenju/grupi. Osposoblјavanje za prepoznavanje uzroka neprilagođenog – „problematičnog“ ponašanja deteta i primenu odgovarajućih vaspitnih metoda  i postupaka u njihovom prevazilaženju.

Témák:
1. A családi nevelés módszerei és eszközei
2. A család és a tanügyi dolgozók nevelési stílusai
3. Povezanost-uslovlјenost vaspitne klime porodice i vaspitne klime u odelјenju/grupi
4. A családi és az iskolai/óvodai nevelési stílusok összehangolása