(kat. szám: 1125, K3, P:1, 8 pont/1 nap)

2019. március 16. (szombat)

Jelentkezni a rckanjiza@kanjiza.rs e-mail címen, vagy személyesen, a 024/874 733 telefon/fax számon, 2019. március 11-éig lehet.

A képzés ára: 2.000,00 dinár/résztvevő

A képzés nyelve: magyar

Szerzők és előadók: Tóth Ágota tanár, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Szabadka, tantárgyak: magyar nyelv és irodalom Faragó Szilvia tanár, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Szabadka Svetozar Markovic Gimnázium, Szabadka, biológiatanár Tolnai Varga Piroska tanár, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Szabadka, tantárgyak: magyar nyelv, retorika, bevezetés a nyelvtudományba.

Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju Kanjiža, 16. 03. 2019. godine organizuje akreditovani seminar koji je namenjen profesorima u gimnazijama i srednjim stručnim školama.

Cilјna grupa: Nastavnik predmetne nastave – gimnazija, Nastavnik opšteobrazovnih predmeta – srednja stručna škola, Nastavnik stručnih predmeta – srednja stručna škola, Nastavnik opšteobrazovnih predmeta – u srednjoj umetničkoj školi (muzičke, baletske, likovne), Nastavnik stručnog predmeta u osnovnoj/srednjoj umetničkoj školi (muzičke, baletske, likovne), Stručni saradnik u školi.

Cilјevi: osposoblјavanje nastavnika za vaspitno delovanje na formiranje i razvoj samopouzdanja učenika. Razvijanje komunikacionih veština nastavnika, za dobro slušanje, spoznavanje nekritičkih (iskrivlјenih) uverenja koja utiču na sposobnost nastavnika da deluje vaspitno na učenike, sposobnost da zadobije poverenje učenika.

Témák: Nastava zasnovana na ličnosti učenika, veštinama, rešavanju problema, uklјučivanju ličnog iskustva i prenošenju znanja.