Kategorija: Megtartott képzések

Képzés: A megfelelő kommunikáció a szülőkkel – a tehetséges gyermek eredményes kibontakoztatásának előfeltétele a művészeti iskolában, 2015.11.14.

Szerzők és előadók: Marinkov Jelica, pedagógus és mgr. Nikolov Nina, okl. zenész, hegedűművész

(kat. szám: 799, K4, P4)

A képzésen a szabadkai, zentai, magyarkanizsai és törökkanizsai zeneiskolák tanárai vettek részt.

A zeneiskolák tanárai és a szülők közötti kommunikáció sajátos aspektusait feldolgozó téma arra ösztönözte a hallgatókat, hogy elmondják saját meglátásaikat, ami építő jellegű diskurzust eredményezett.

A képzés többek között a szülői típusokat és a családban uralkodó nevelési légkört, mint a gyermek adottságainak támogatásához meghatározóan fontos tényezőket ölelte fel.