Kategorija: Megtartott képzések

Képzés: Szülők és pedagógusok együttműködése – az oktató-nevelő munka sikerességének záloga, 2017.04.21.

Akkreditált képzés

(kat. szám: 957, K:4, P: 4., 8 pont – 1 napos képzés)

2017. április 22. (szombat)

Magyarkanizsa, Fő tér 9.

A képzés kezdete: 08:00 óra

Szerzők és előadók: Rakić Olga– okl. iskolapedagógus; Ivković Ivandekić Slađana – okl. iskolapedagógus

Tisztel igazgató, tisztelt kollégák!

A magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ akkreditált képzést szervez, melynek célja a konstruktív kommunikációs stratégiák elsajátítása, a pozitív nevelési klíma kialakításának érdekében.

Célcsoport:

1. osztálytanítók, tantárgytanítók – általános iskola
  2. tantárgytanítók – gimnázium
  3. általános tantárgyak tanítója – szakközép iskola
  4. szaktantárgy tanítók – szakközépiskola
  5. sajátos nevelési igényű gyerekeket oktató pedagógus
  6. felnőtt oktató
  7. általános tantárgyak tanítója – művészeti középiskolák (zene, rajz, balett)
  8. szaktantárgy tanító tanár művészeti általános és szakközépiskolában (zene, balett, rajz)
  9. választott és fakultatív tantárgyak tanítója
  10. óvónő
  11. egészségügyi nővér – nevelő
  12. kollégiumi nevelő
  13. óvodai szakmunkatárs
  14. általános és középiskolai szakmunkatárs
  15. munkatárs (segédtanárok és pedagógiai asszisztens

Célok: A résztvevők megismertetése a konstruktív kommunikáció alapjaival. A mindennapi nevelésben használatos kommunikációs technikák megértése és alkalmazása.  A résztvevők felkészítése, hogy a mindennapi gyakorlatban felismerjék a gyermek nem elfogadható viselkedését, melyek a  rossz kommunikáció következményei.

Téma: A családon belüli nevelés módszerei és eszközei. A család és a pedagógusok nevelési stílusai. A családban és a csoportban/osztályban érezhető nevelési hangulat kapcsolata. Módszerek a családi és az intézményes nevelés  összehangolására.

Jelentkezni a mellékelt adatlapon a rckanjiza@kanjiza.rs e-mail címen, vagy személyesen a 874 733 telefon/fax számon, 2017. április 17-éig lehet.

A képzés ára: 2.000,00 dinár/résztvevő

A képzés nyelve: magyar