kat. broj: 150, K4, P: 4, 8 bodova, odnosno 1  dan

2019. december 26. (szombat)

Jelentkezni a mellékelt adatlapon a rckanjiza@kanjiza.rs e-mail címre vagy személyesen a 874 733 telefon/faxon, 2019. december 21-éig.

A képzés ára 2.500,00 dinár/résztvevő

A képzés nyelve: szerb

Szerzők és előadók: Vesna Mađarov, pedagógus, igazgató, asszertív kommunikációs tréner; Jovana Milićev Radišić, pszichológus, viselkedéselemző; Milan Bojanić, nemzetközi tanúsítvánnyal rendelkező külső értékelő, nyugalmazott tanügyi tanácsos.

Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju u Kanjiži organizuje akreditovani seminar sa cilјem stvaranja uslova za timski rad nastavnika kroz pobolјšanje komunikacije i prihvatanje saradnje kao klјučnog faktora osiguranja kvaliteta rada u ustanovi.

Cilјna grupa: általános iskolai tanítók és tanárok, gimnáziumi tanárok, szakközépiskolai és művészeti általános- és középiskola általános műveltségi tantárgyat oktató és szaktantárgyat oktató tanárai, fejlődési zavarokkal küszködő tanulók iskoláinak tanárai, felnőttoktató általános iskola tanárai, választható és fakultációs tantárgyakat oktatók, óvodapedagógusok, egészségügyi nővér-nevelő, kollégiumi nevelőtanár, óvodai, általános iskolai, középiskolai szakmunkatársak, munkatársak (pedagógiai, andragógiai asszisztens, tanársegéd).

Cilјevi: Pokretanje novih oblika saradnje u ustanovi. Osposoblјavanje polaznika za timski rad. Identifikovanje individualnih mogućnosti za doprinos timskom radu. Trening malih timova. Upoznavanje novih mogućnosti zajedničkog rada i korelacije nastavnih sadržaja. Obuka za primenu komunikacijskih veština u svakodnevnom radu.

Témák: Značaj saradnje, korelacije nastave i timskog rada u ustanovi; Saradnja u okviru grupe i rešavanje zadatka (radionica) Timski rad u ustanovi; Asertivna komunikacija značaj, mogućnosti za rešavanje konflikata; Asertivna komunikacija – rešavanje problemskih situacija